Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

22.2.2017

Zvýšení mezd řidičů kraje intenzivně řeší s dopravními odbory

Zvýšení mezd řidičů kraje intenzivně řeší s dopravními odboryO mzdách řidičů autobusů dnes jednala předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová s předsedou Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.


„Většina krajů už má zvýšení mezd řidičů autobusů vyřešené. Tam, kde se tak ještě nestalo, o tom bude jednat nejbližší zastupitelstvo,“ říká předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodává: „Kraje musíme řídit účelně, efektivně a hospodárně. Proto jsme řešili smlouvy, pomoc vlády s financováním a od státu požadujeme také kontroly dopravců, aby peníze skutečně poukázali řidičům. Vláda bohužel projednávání materiálu, který byl kompromisním řešením a posílil by finance na opravu silnic II. a III. tříd, v pondělí přerušila.“

„Preferujeme jednání před stávkou. Stávka je projev zoufalství, když se nemůžeme s někým dohodnout. Jde nám o to, aby zaměstnavatelé, tedy dopravci, peníze řidičům skutečně, a to co nejdříve, poukázali a řidiči je měli na svých účtech,“ říká předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík a dodává: „Považovali bychom za správné, kdyby se danou věcí vláda znovu zabývala. Už jen s ohledem na předchozí vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a premiéra Bohuslava Sobotky o participaci vlády na dané věci.“  

Asociace krajů ČR chce připravit tabulku s přehledem aktuální situace se zvýšením mezd řidičů v jednotlivých krajích. Tu do soboty pošle předsedovi Odborového svazu dopravy Luboši Pomajbíkovi, aby dopravní odbory měly k dispozici čerstvé informace.

Odborový svaz dopravy dnes také vydal oficiální prohlášení. Kvůli nevyřešené situaci se mzdami řidičů autobusů trvá celorepubliková stávková pohotovost. Dopravní odbory vyzývají vládu, aby situaci neprodleně řešila, požadují jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Obrátily se i na zaměstnavatele, aby jednali s kraji a bylo možné vést sociální dialog, na kraje, aby zvýšené náklady na mzdy neprodleně kompenzovaly a oslovily také Svaz dopravy ČR, aby neprodleně uzavřel Kolektivní smlouvu vyššího stupně.    


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky