Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

27.11.2009

Tisková zpráva z 9. zasedání Rady AKČR

Tisková zpráva z 9. zasedání Rady AKČRV pátek 27. 11. 2009 se v Plzni konalo 9. zasedání Rady Asociace krajů České republiky, jehož hostitelkou byla hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová. Přítomni byli hejtmani všech krajů ČR. Vystoupili zde ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka, ministr zemědělství Jakub Šebesta, prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman, prezident Agrární komory ČR Jan Veleba a předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.


Na 9. zasedání Rady Asociace krajů České republiky se podepisovala memoranda.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka zhodnotil složitou situaci financování sociálních služeb v letošním roce. Ze strany MPSV byla krajům v rámci dotací přidělena částka blížící se 6,9 miliardy Kč.  Návrh státního rozpočtu na r. 2010 na sociální oblast počítá jen s částkou 3 miliardy Kč. Pokud by nebyla zvýšena, dostali by se poskytovatelé sociálních služeb do krizové situace.

"Udělám vše proto, abych přesvědčil poslance o tom, že když v žádné jiné kolonce, tak v této kolonce státního rozpočtu je třeba tu částku navýšit," doplnil ministr Šimerka,

Významným bodem jednání bylo podepsání memoranda o spolupráci mezi Potravinářskou komorou ČR, Agrární komorou ČR a Asociací krajů ČR. Podepsáno bylo také memorandum o spolupráci mezi Českomoravským fotbalovým svazem a Asociací krajů ČR. Předseda ČMFS Ivan Hašek seznámil s připravovaným projektem „Bezpečná branka.“

Na tiskové konferenci vystoupili všichni hejtmani a vyjádřili nesouhlas s článkem o hospodaření krajů, který zveřejnila Mladá fronta Dnes. Zároveň poskytli přesné informace o finanční situaci jednotlivých krajů.

Tisková zpráva ke stažení.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky