Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

30.7.2014

Stanovisko Asociace krajů ČR k sankcím přijatým EU vůči Ruské federaci.

Stanovisko Asociace krajů ČR k sankcím přijatým EU vůči Ruské federaci. Asociace krajů ČR dlouhodobě spolupracuje s podnikateli a firmami v jednotlivých krajích na posilovaní regionálních ekonomik,udržovaní a posilování zaměstnanosti a v rámci regionální ekonomické diplomacie i na podpoře rozvoje ekonomických vztahů s regiony v EU i mimo EU, včetně Ruské federace a Ukrajiny. Hluboce litujeme probíhajícího ozbrojeného konfliktu a všech jeho obětí, věříme,že pouze diplomatické řešení může přinést zklidnění situace a ukončení ozbrojených střetů. Podporujeme zahraniční politiku vlády ČR, máme zároveň zájem na stabilních vztazích s regiony Ruské federace i Ukrajiny,které kraje ČR trpělivě budovaly v posledních 10 letech.


Zítra začnou platit nové zpřísněné sankce EU vůči Ruské federaci. Věříme, že vláda zohlední při jejich implementaci zájmy českých firem a subjektů, které realizují nebo mají nasmlouvány kontrakty v jednotlivých regionech Ruské federace či s podnikatelskými subjekty z Ruské federace.

Žádáme vládu o zpracovaní dopadové studie na český průmysl a ekonomiku země i jednotlivých regionů včetně cestovního ruchu a lázeňství a její projednaní s Asociací krajů ČR a podnikatelskými komorami či svazy.

Situaci v jednotlivých krajích budeme ve spolupráci se sociálními partnery-zaměstnavateli a odbory průběžně monitorovat prostřednictvím krajských tripartit.

V případě déletrvajících či rozšířených sankcí či eventuálních vznikajících sociálních problémů spojených například s ohrožením zaměstnanosti, požádáme o společné jednaní vlády, Asociace krajů ČR a dotčených sociálních partnerů-podnikatelských komor či svazů a odborů o možných kompenzačních opatřeních negativních dopadů uplatňování sankcí zejména na zaměstnanost v dotčených regionech.

 

Michal Hašek,předseda AKČR a hejtman Jihomoravského kraje.

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky