Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

22.5.2013

Setkání hejtmanů krajů České republiky s diplomatickým sborem

Setkání hejtmanů krajů České republiky s diplomatickým sboremPo roce se již podruhé setkali členové diplomatických sborů v ČR s hejtmany českých a moravských krajů. Po roce se tak opakovalo setkání, které má za cíl trvale rozvíjet přátelské a vzájemně výhodné vztahy se všemi zeměmi na základě vzájemného respektu a úcty.


Kraje hrají a chtějí hrát ještě větší roli v tzv. ekonomické diplomacii, ale i při získávání investic do svých regionů.„Máme zájem i na rozvoji vědeckotechnických vazeb a kontaktů, na rozvoji školské a vědecké výměny, na diskuzi a otázkách týkajících se životního prostředí a dalších možných oblastí spolupráce“. Řekl po setkání s diplomaty Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR.

Setkání se zúčastnilo téměř 40 diplomatů a spolu s hejtmany se v diskuzi věnovali současnému situaci v ČR, stávajícímu období hospodářské stagnace, kdy vláda ČR svými restriktivními opatřeními situaci zhoršila, a to i na krajské úrovni. Je prvořadou povinností hejtmanů nedopustit další propad veřejných služeb a napomáhat ekonomickému rozvoji a tím i zaměstnanosti ve svých krajích.

„Mohu za sebe i za ostatní hejtmany vyjádřit naprostou připravenost podílet se na rozvoji konkrétních vazeb a projektů, budeme maximálně spolupracovat s našimi zahraničními partnery. Věříme, že z dnešního setkání vyplyne řada konkrétních poznatků a možností vzájemné spolupráce a že v nejbližší době budou hejtmani vítat diplomaty ve svých krajích“. Uzavírá předseda asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Tisková zpráva ke stažení.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky