Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

28.4.2014

Rada Asociace krajů jednala v Olomouci.

Rada Asociace krajů jednala v Olomouci.Hlavními body jednání 11. Rady Asociace krajů ČR, které se dnes odpoledne konalo v Olomouci, byla jednak příprava na jednání s premiérem republiky Bohuslavem Sobotkou a ministry vlády ČR, které se uskuteční 29. dubna v Praze a jednak také příprava na setkání s prezidentem republiky Milošem Zemanem. To se koná ve středu 30. dubna na Pražském Hradě.


Hejtmani se dnes zabývali především komplikovanou situací ve financování sociálních služeb. K tomu uvedl předseda AKČR Michal Hašek „nezbývá nám v tuto chvíli nic jiného, než apelovat na předsedu vlády, aby se problematika začala řešit co nejdříve, aby se neprodlužovalo současné provizorium a konečně se tak stabilizovala situace kolem financování sociálních služeb všech krajů“

Evergreenem pro Radu AKČR  se stává debata o příštím plánovacím období a čerpání fondů EU.  Jak uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický „Vláda si musí uvědomit, že ministerstva řídí ministři a ne úředníci. V současné době připomínkujeme další důležité dokumenty vzešlé z jednání vlády. Ty podle názoru hejtmanů musí doznat změn a brát ohledy na postoje samospráv, ať už krajů, nebo například měst a obcí“. Upřesnil na závěr hejtman Martin Netolický.

Rada v průběhu jednání projednala problematiku v oblasti dopravy.  Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil reagoval na současný stav. „Podpoříme záměr zrychlit přípravu silničních staveb a budeme s Vládou ČR spolupracovat například i v otázkách mýtného“.

Hejtmani také v průběhu setkání ocenili dnešní rozhodnutí vlády, které povede ke stabilizaci ve zdravotnictví. Hašek řekl „Je to krok správným směrem a pro kraje je to jednoznačně pozitivní zpráva“.

Pracovní oběd hejtmanů s prezidentem republiky Milošem Zemanem byl dalším společným tématem pondělního odpoledne. Spolu s prezidentem se hejtmani chystají vyhodnotit oficiální návštěvy hlavy státu v krajích ČR jejichž první kolo před nedávnem prezident uzavřel v Královéhradeckém kraji. „Nyní prezidentská kancelář ve spolupráci s kraji plánuje druhé kolo cest pana prezidenta po českých a moravských regionech a já věřím, že vzájemné zhodnocení těchto cest povede k další efektivní komunikaci mezi Hradem a hejtmany o dalším rozvoji regionů“ dodal předseda  AKČR Michal Hašek.

Závěrem hejtmani probrali program nadcházející, tedy již 12.Rady AKČR. Jeho součástí by měla být i volba nového vedení AKČR.

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky