Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

11.8.2015

Prezident Miloš Zeman navštívil Moravskoslezský kraj

Prezident Miloš Zeman navštívil Moravskoslezský krajPrezident republiky Miloš Zeman zahájil v pondělí dne 10. listopadu 2014 třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje na krajském úřadě v Ostravě, kde se setkal s hejtmanem kraje Miroslavem Novákem, členy rady a zastupitelstva kraje, představiteli krajského úřadu a s poslanci a senátory zvolenými za tento kraj. Podepsal se zde do kroniky kraje.


Při pracovním obědě na Vítkovickém zámku prezident republiky diskutoval s radními kraje a ředitelem krajského úřadu například o prioritách vedení kraje v probíhajícím volebním období.

Další zastávkou bylo město Havířov, kde jednal s představiteli města i místními občany. V Nemocnici s poliklinikou Havířov pak diskutoval s vedením nemocnice i se zaměstnanci o aktuálních otázkách týkající se zdravotnictví. V Havířovské společnosti Semag spol. s r.o. hovořil s vedením, se zaměstnanci a prohlédl si samotný provoz.

První den cesty Moravskoslezským krajem prezident republiky zakončil pracovní večeří za účasti nově zvolených primátorů statutárních měst tohoto kraje a ředitelů krajských nemocnic.

Prezident republiky Miloš Zeman zahájil druhý den své krajské návštěvy v Opavě. Zde se setkal s představiteli i občany města. Po podpisu do Pamětní knihy města zavítal prezident republiky do Jaselských kasáren, kde navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje generála Heliodora Píky a setkal se s veliteli i válečnými veterány.

Po pracovním obědě s významnými podnikateli a osobnostmi kraje odjel prezident republiky do Krnova na tradiční diskusi s představiteli a občany města.

V Třemešné absolvoval prezident republiky jízdu vlakem po úzkokolejné dráze Třemešná-Osoblaha a setkal se s lidmi připravujícími zahájení provozu sociálního podniku
v Osoblaze i místními občany.

Druhý den návštěvy Moravskoslezského kraje zakončil prezident republiky večeří s výherci soutěže Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost a zástupci odborů
a příspěvkových organizací kraje.

 

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky