Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

20.9.2013

Michal Hašek: Žádáme Rusnokův kabinet o aktivní roli státu v řešení krize OKD

Michal Hašek: Žádáme Rusnokův kabinet o aktivní roli státu v řešení krize OKDAsociace krajů ČR vyzývá vládu Jiřího Rusnoka, aby řešila hrozící sociální výbuch v Moravskoslezském kraji, který hrozí v souvislosti s problémy společnosti OKD a uvažovaným uzavřením dolu Paskov do konce příštího roku. Primárně by měl situaci řešit většinový vlastník Zdeněk Bakala, který nese společně se svým managementem odpovědnost za současný stav OKD.


Vyzývám premiéra Rusnoka a jejího vládu k aktivním krokům v celé kause. V případě uzavření dolu Paskov budou veřejné finance zatíženy nutností postarat se o tisíce nezaměstnaných. Sekundárním efektem bude i negativní dopad na regionální ekonomiku v Moravskoslezském kraji a vážné vyostření sociální situace v regionu.

Věřím, že zájmem každé rozumné vlády, bude vedle vyžadování odpovědnosti nynějších vlastníků a jejich aktivních kroků k řešení, také příprava alternativního scénáře ve spolupráci s Moravskoslezským krajem i dotčenými městy, obcemi a sociálními partnery v tripartitě

Asociace krajů ČR je připravena s vládou aktivně spolupracovat a podílet se na formulaci řešení krize v mezích kompetencí a možností regionální samosprávy. S ohledem na aktuální vývoj situace se Rada AKČR sejde v Ostravě a požádala o účast na jednání rady premiéra Rusnoka a ekonomické ministry vlády ČR.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky