Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

13.3.2013

Michal Hašek: Prezident Zeman vnímá problémy a potřeby krajů

Michal Hašek: Prezident Zeman vnímá problémy a potřeby krajůPraha, 13.března 2013 - V Praze se dnes na pracovním obědě setkala reprezentace českých a moravských krajů vedená hejtmanem a předsedou Asociace krajů ČR Michalem Haškem. Hlavním bodem jednání bylo nastavení nové spolupráce mezi kraji ČR a prezidentem České republiky Milošem Zemanem a představení současné situace v krajích.


Hejtmani také s prezidentem Zemanem hovořili o špatné komunikaci vlády Petra Nečase s kraji, která zásadním způsobem negativně ovlivňuje rozvoj regionů. Prezident Zeman v úvodu ocenil hospodaření krajů, které považuje za lepší, než hospodaření centrální vlády. Hejtmani pak informovali prezidenta republiky o aktuálních problémech každého jednotlivého regionu a o nezájmu centrální vlády o kraje a ignorování nastolených témat ze strany jak předsedy vlády, tak ze strany jednotlivých ministerstev.

„Nepřišli jsme na Pražský hrad žalovat, ale bohužel jsme museli konstatovat, že už několik měsíců fatálně nefunguje elementární komunikace mezi Petrem Nečase, jeho kabinetem a hejtmany," konstatoval předseda AKČR Michal Hašek a dodal: „Náš stát spravujeme společně a naším zájmem není se za každou cenu vymezovat a bojovat při jiném politickém složení centrální vlády a krajských vlád,“ řekl Michal Hašek.

Hejtmani se s prezidentem České republiky shodli na důležitosti pravidelné a intenzivní komunikace mezi kraji a Pražským hradem a zároveň na pravidelných návštěvách hlavy státu v regionech. Tématy návštěv bude jak situace ve zdravotnictví či škrty v oblasti sociálních služeb, tak i problematika učňovského a středního školství a omezování krajských rozpočtů ze strany ministerstva financí. Na závěrečné tiskové konferenci předseda rady hejtmanů Michal Hašek jménem všech hejtmanů poděkoval prezidentu republiky Milošovi Zemanovi za to, že v tak krátké době od jmenování prezidentem republiky našel čas k tomuto setkání.

Jsem velice rád, že se s panem prezidentem shodujeme také v otázkách důležitosti výstavby klíčových dopravních staveb v krajích či v otázce hospodaření krajů a čerpání evropských prostředků. Jako hejtmani se velice těšíme na návštěvy pan prezidenta v krajích a věřím, že tato spolupráce bude ku prospěchu krajů a jejich obyvatel,“ řekl Michal Hašek.

Tisková zpráva ke stažení.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky