Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

19.12.2012

Kraje se dohodly s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky o společném postupu při uzavírání smluv

Kraje se dohodly s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky o společném postupu při uzavírání smluvKraje se dohodly s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky o společném postupu při uzavírání smluv o poskytování a úhradě hrazených služeb mezi nemocnicemi s akutní lůžkovou péčí pro léta 2013 až 2017.


Nebezpečí omezení poskytování zdravotní péče, které hrozilo z neuzavřených smluvních vztahů mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a krajskými zdravotnickými zařízeními, se podařilo zažehnat. Téměř na poslední chvíli, před koncem platnosti stávajících smluv se Asociaci krajů České republiky podařilo najít shodu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky a podepsat memorandum, které otevírá cestu k urychlenému uzavření
vyvážených smluvních vztahů krajských nemocnic s největší zdravotní pojišťovnou u nás. Za Asociaci krajů ČR memorandum podepsal její předseda Michal Hašek a za Všeobecnou zdravotní pojišťovnu ČR její generální ředitel Zdeněk Kabátek. Tento modelový přístup Asociace krajů ČR a Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR ukazuje cestu, která může být vhodná pro ostatní nemocnice a jejich zřizovatele.

Účelem Memoranda je deklarace společných zájmů Asociace krajů České republiky a Všeobecné zdravotní pojišťovny České Republiky v oblasti zajištění akutní lůžkové nemocniční péče v rámci jednotlivých krajů pro období 2013 – 2017.

Cílem je udržení vysoké kvality a dostupnosti poskytované lůžkové nemocniční péče pojištěncům s maximální mírou bezpečí pro ně, při současném zefektivňování dosavadní sítě poskytovatelů zdravotních služeb zajišťujících akutní lůžkovou nemocniční péči. Samotná dojednaná úprava současné struktury poskytovatelů akutní lůžkové nemocniční péče v rámci jednotlivých krajů nebude vůči těmto poskytovatelům důvodem ke snížení úhrad za jednotku skutečně poskytnuté zdravotní péče.
Zúčastněné strany se shodly na společném postupu při uzavírání smluv o poskytování a úhradě hrazených služeb mezi nemocnicemi s akutní lůžkovou péčí a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České Republiky pro léta 2013 až 2017.

„Jsem rád, že se společně podařilo zatáhnout za záchrannou brzdu a naplnit z obou stran základní cíl“, říká Michal Hašek, předseda Rady Asociace krajů ČR. „Tím je poskytování zdravotní péče v krajích ČR a zároveň jasně deklarovaný společný postup při zefektivňování a udržování vysoké kvality a zároveň dostupnosti akutní lůžkové péče“, dodává Michal Hašek.

„Velmi si vážím konstruktivního přístupu k jednání ze strany Asociace krajů, který je navíc i do budoucna příslibem korektních jednání při zajišťovaní kvalitní zdravotní péče pro klienty
VZP na úrovni krajů,“ uvedl Zdeněk Kabátek, generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny a dodává: „je pro nás důležité, že i nadále budou pokračovat věcná jednání o další potřebné restrukturalizaci péče.“

Tisková zpráva ke stažení.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky