Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

29.6.2017

Kraje obdrží od vlády přislíbených 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů

Kraje obdrží od vlády přislíbených 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusůKraje obdrží 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů, které jim premiér Sobotka přislíbil 17. ledna. Prostředky budou poskytnuty na opravy krajských silnic II. a III. tříd prostřednictvím Ministerstva dopravy ČR. Na dnešním společném jednání na Úřadu vlády ČR se na tom dohodli zástupci Asociace krajů České republiky, Ministerstva dopravy ČR a Státního fondu dopravní infrastruktury. Dohodu zbývá formálně potvrdit na jednání vlády, které se uskuteční 10. července.


„Jsem ráda, že konečně došlo k dohodě mezi vládou a kraji a že finanční prostředky, které kraje musely vynaložit v souvislosti s navýšením mezd řidičům, se nyní částečně pokryjí. Prostředky budou poskytnuty na opravy silnic II. a III. tříd, tedy v souladu s původním návrhem krajů, který byl deklarován na začátku letošního roku,“ říká předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodává: „Především bych chtěla vysoce ocenit součinnost všech krajů při řešení této závažné situace, do které byly v uplynulých měsících ne vlastní vinou postaveny a se kterou se musely komplikovaně vypořádávat.“

I přes pozitivní výsledek dnešního jednání zůstává stále otevřená zásadní otázka financování mezd řidičů v následujících letech. Kraje proto nadále žádají vládu o dořešení této otázky.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky