Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

14.11.2013

Kraje budou spolupracovat se zástupci obcí a měst společně s ministerstvem vnitra při výstavbě a inovaci krajských a lokálních komunikačních sítí.

Kraje budou spolupracovat se zástupci obcí a měst společně s ministerstvem vnitra při výstavbě a inovaci krajských a lokálních komunikačních sítí. Dne 13.11.2013 došlo k podpisu memoranda mezi Ministerstvem vnitra, Asociací krajů ČR a Svazem měst a obcí ČR o podpoře výstavby, rozvoje a využívání telekomunikačních datových sítí veřejné správy . Své podpisy pod listinu připojili ministr vnitra Martin Pecina, předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek.


Díky dokumentu dojde k zajištění společného koordinovaného postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji státních, krajských či lokálních komunikačních sítí.

Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR“ po podpisu memoranda uvedl: „Jedná se důležitý dokument k zefektivnění spolupráce všech zúčastněných stran.  Považuji tento krok za cestu k velikým úsporám, k efektivnímu čerpání evropských prostředků při budování datových a komunikačních sítí a především ke zlepšení služeb státu při zajištění bezpečnosti svých občanů“.

Memorandum přispěje k úspěšné realizaci projektu Zajištění infrastruktury pro operační střediska základních složek Integrovaného záchranného systému. Po naplnění memoranda tak budou moci vlastníci metropolitních sítí poskytnout Ministerstvu vnitra zdarma vlastní kapacity, čímž se sníží finanční nároky na realizaci infrastruktury pro operační střediska základních složek IZS.  Zamezí se tak možnému vzniku duplicitních systémů a zajistí se efektivní využívání komunikačních sítí.

Účastníci memoranda se také dohodli na společném postupu při vytvoření registru sítí veřejné správy. Díky tomuto nástroji pro sdílení dat o sítích může veřejná správa ušetřit provozní náklady, ať už vzájemným příspěvkem nebo samotným propojením sítí.

 

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky