Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

21.5.2019

Hejtmani budou jednat v Českém Krumlově se svými slovenskými protějšky

Hejtmani budou jednat v Českém Krumlově se svými slovenskými protějškyVe dnech 23. a 24. května 2019 se v Českém Krumlově setkají hejtmani českých a moravských regionů se svými slovenskými kolegy ze Sdružení samosprávných krajů SK8. Společně chtějí jednat o tématech, která řeší kraje v ČR i na Slovensku.


„Stejně jako my, i naši kolegové župani se zabývají mnoha problémy v oblasti sociálních služeb, dopravy, zdravotnictví, životního prostředí a v dalších sférách života regionů. Proto chceme zasednout u jednoho stolu, diskutovat o tom, čím naše kraje aktuálně žijí, porovnat pozitivní i negativní zkušenosti a dohodnout se na možnostech úzké spolupráce,“ uvedla předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Delegaci představitelů slovenských krajů povede šéf Sdružení samosprávných krajů SK8 a župan Trnavského kraje Jozef Viskupič.

Kromě jiného se na pořad jednání dostane výměna informací o systémech financování sociálních služeb, o správě a opravách krajských silnic, státní podpora veřejné dopravy, zkušenosti s mýtným systémem, problematika zřizování a financování škol. „Jednat budeme i o nedostatku zdravotníků, čerpání dotací na národní i evropské úrovni nebo o problematice sucha či kůrovcové kalamity, se kterou se víceméně potýká celá střední Evropa,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová. 

Sdružení samosprávných krajů SK8 tvoří všech osm slovenských regionů. Jde o Bratislavský, Trnavský, Nitrianský, Trenčianský, Banskobystrický, Žilinský, Prešovský a Košický kraj. Členství v Asociaci krajů ČR přijalo všech 13 regionů České republiky a hlavní město Praha, které je ze zákona současně obcí i regionem.

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky