Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

5.12.2012

Hašek opět šéfem Asociace krajů

Hašek opět šéfem Asociace krajůNa ustavující schůzi Rady Asociace krajů ČR pro volební období 2012-2016 se dnes v Praze sešli noví hejtmani. V Radě Asociace krajů ČR je zastoupeno 11 hejtmanů z ČSSD, 1 zástupce ODS (primátor Prahy), 1 zástupce KSČM (Ústecký kraj) a 1 nezávislý (Liberecký kraj).


Hejtmani zvolili všemi hlasy nové vedení Asociace krajů: Předsedou Michala
Haška, místopředsedy Jiřího Běhounka, Jiřího Zimolu, Milana Chovance, Miroslava Nováka a Bohuslava Svobodu.

Hejtmani dnes také jednají o aktuální situaci ve zdravotnictví, o stavu vyjednávání krajských nemocnic a zdravotních pojišťoven o nových smlouvách.

Michal Hašek na závěr jednání uvedl: „Vážím si průřezové podpory všech hejtmanů při volbě předsedy AKČR. Je před námi všemi těžké období, ve kterém kraje chtějí hrát mnohem aktivnější roli v hájeni dostupnosti, rozsahu a kvality veřejných služeb, nechceme se k hospodářskému růstu proškrtat, ale naopak v době krize maximálně využít možností dočerpání fondů EU pro veřejné investice, na podporu regionálních ekonomik i národní ekonomiky, včetně zachování či vytváření nových pracovních míst, budeme se aktivně podílet na formulaci priorit ČR pro rozpočet EU na roky 2014-2020. Budeme podporovat rozvoj vědy, výzkumu a inovaci jako nástrojů  zvyšování konkurenceschopnosti a možnosti přílivu nových investic. Očekávám tvrdé názorové střety s vládou, nicméně naší povinností je v zájmu krajů i občanů vést dialog s vládou,parlamentem, sociálními partnery, odbory a zaměstnavateli,s významnými profesními komorami a sdruženími, například s Hospodářskou komorou ČR a přicházet s vlastními návrhy opatření ke zmírnění dopadu hospodářské krize, dodává Michal Hašek.

Následující jednání Rady Hejtmanů bude v lednu následujícího roku v Brně a bude se zabývat odbornými komisemi při Asociaci krajů České republiky.

Tisková zpráva ke stažení.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky