Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

26.6.2009

Asociace krajů poskytne krajům zasaženým povodněmi milion korun

Asociace krajů poskytne krajům zasaženým povodněmi milion korunLitomyšl (Svitavsko) 26. června (ČTK) - Asociace krajů ČR (AK) uvolní na pomoc čtyřem krajům postiženým tento týden záplavami milion korun. Další podporu by měly poskytnout samotné kraje ze svých rozpočtů. Novinářům to dnes po zasedání rady AK v Litomyšli řekl první místopředseda asociace, hejtman Pardubického kraje Radko Martínek (ČSSD).


"Naše rezervy jsou zhruba kolem šesti milionů koroun, když jsme z nich uvolnili milion korun, je to určitě hodně. Hlavní smysl těchto prostředků je samozřejmě morální, je to deklarace společné účasti," uvedl Martínek. Předpokládá, že dalšími penězi pomohou ze svých rozpočtů samy kraje, a slíbil, že se o to pokusí i v Pardubickém kraji.

Záplavy tento týden postihly některé obce zvláště v Severomoravském a Olomouckém kraji. Jejich následkem zemřelo nejméně 11 lidí, škody dosáhly stamilionových hodnot. Povodně sužují i Zlínský a Jihočeský kraj.

Kraje se letos potýkají kvůli ekonomické krizi s poklesem příjmů. Snaží se proto snižovat náklady a omezují některé investice. Některé už rozhodly, že si vezmou úvěry.

Tisková zpráva ke stažení.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky