Tiskové zprávy Asociace krajů ČR

22.3.2017

Asociace krajů ČR má nového ředitele

Asociace krajů ČR má nového řediteleŘeditelem kanceláře Asociace krajů ČR (AK ČR) se stal Jan Hodovský (*1972). Ve funkci chce organizaci, sdružující prostřednictvím hejtmanů všechny kraje České republiky a Prahu, ještě více profesionalizovat, standardizovat její činnost, posílit její komunikačně-edukační roli a podpořit tak rozvoj území.


„Práci pro hejtmany vnímám jako profesní výzvu. I s ohledem na šíři záběru veřejné správy, témata, která se týkají života každého z nás a fakt, že Asociace je nyní politicky velmi pestrá,“ říká ředitel Asociace krajů ČR Jan Hodovský a dodává: „Rád bych v ní zúročil své dosavadní zkušenosti, navázal na to, co se organizaci podařilo a nadále budoval dobré jméno krajů jako územně samosprávných celků, kterým jde především o spokojené obyvatele.“    

Jan Hodovský ve funkci nahradil Radka Polmu, který se po dohodě stal jeho zástupcem. Nový ředitel bude prosazovat priority Rady Asociace krajů ČR: aby se AK ČR stala oficiálním připomínkovým místem k legislativě, posílila svoji vzdělávací roli, byla silným odborným partnerem vládě, obcím i zájmovým svazům a hejtmani nezávisle na politické příslušnosti táhli za jeden provaz s cílem rozvíjet území a poskytovat dostupné a kvalitní služby veřejnosti. Podpořit by chtěl i přeshraniční spolupráci či další kooperaci se Svazem měst a obcí ČR.

Před nástupem do Asociace krajů ČR Jan Hodovský pracoval jako generální ředitel Povodí Moravy. Působil také v řídících funkcích v rámci Zemědělské vodohospodářské správy. Byl ředitelem odboru ochrany vod Ministerstva životního prostředí a tajemníkem Ústřední povodňové komise. Má tedy bohaté manažerské zkušenosti, a to i z krizového řízení. Aktivně se také podílel na řadě mezinárodních aktivit souvisejících nejen s Evropskou unií.

Jan Hodovský vystudoval biologii, ekologii a chemii životního prostředí na Masarykově univerzitě v Brně. Mluví anglicky a rusky. Je ženatý, má dvě děti. Ve volném čase se věnuje dětem, sportu, vzdělávání a rybaření. Blízká jsou mu témata životního prostředí, územního rozvoje, dopravy, vědy a výzkumu a sociálních služeb. 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky