Novinky

13.1.2016

Vznikají další tři Regionální fotbalové akademie (RFA) pro talentované hráče

Vznikají další tři Regionální fotbalové akademie (RFA) pro talentované hráčeDalší tři Regionální fotbalové akademie (RFA) pro talentované hráče ve věku do 14 a 15 let se začínají rýsovat na mapě České republiky. Podepsání dnešního memoranda o spolupráci mezi Fotbalovou asociací České republiky se třemi kraji a městy je důležitým bodem na cestě k vybudování RFA v Moravskoslezském kraji se sídlem v Karviné, Olomouckém kraji (statutární město Olomouc) a Pardubickém kraji (statutární město Pardubice).


Provoz akademií na všech třech místech bude oficiálně spuštěn od září letošního kalendářního roku.

Memorandum o spolupráci v sídle Fotbalové asociace České republiky podepsali předseda FAČR Miroslav Pelta, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, primátor statutárního města Karviná Tomáš Hanzel, hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, primátor statutárního města Olomouc Antonín Staněk, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor statutárního města Pardubice Martin Charvát.

 „Jsme velmi rádi, že se akademie pro talentované hráče začínají stávat pevnou součástí našeho fotbalu. V Plzni a Jihlavě se jim velmi daří a důkazem dobře odváděné práce je také to, že o jejich vznik je zájem v dalších krajích a městech v celé České republice. Péče o mládež je jednou z hlavních priorit asociace, která bude i nadále vytvářet maximální možné podmínky pro vývoj těch nejtalentovanějších hráčů. Důkazem jsou již fungující akademie. V nich chceme vychovat nové Nedvědy, Čechy a Rosické,“ vysvětluje záměr asociace její předseda Miroslav Pelta.

 

                         REGIONÁLNÍ FOTBALOVÉ AKADEMIE FAČR

Akademie pro hráče do 14 a 15 let si kladou za cíl sjednocení výchovy nejtalentovanějších hráčů v dané lokalitě a zahájení jejich systematické práce pod dohledem špičkových odborníků. V akademiích jsou pak pro hráče zajištěny společné tréninkové a vzdělávací procesy od pondělí do pátku, preventivní programy péče o zdraví s důrazem na komplexní rozvoj mladého člověka jako hráče i osobnosti.

Samozřejmostí na půdě akademií je servis v podobě stravovacího a pitného režimu, v případě potřeby také ubytování internátního typu. Právě každodenní možnost porovnání se s nejlepšími vrstevníky a zdravá rivalita v akademiích, může hráče posunout v jejich vývoji dál. Hráči se po týdnu stráveném v akademii vrací zpět do svých klubů, v nichž absolvují soutěžní zápasy.

Na území ČR fungují od loňského roku zatím RFA v Plzni a na Vysočině v Jihlavě. V říjnu 2015 bylo podepsáno také memorandum o vzniku RFA v Jihočeském kraji. Připravuje se podpis Memoranda o spolupráci v Ústeckém kraji, kde bude RFA v Teplicích. Se začátkem školního roku 2016/17 by mělo fungovat již sedm akademií. Jde o vzájemnou spolupráci FAČR, krajských a městských samospráv a také místních fotbalových klubů.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky