Novinky

15.3.2016

Výstava Památky mého kraje 2016 začíná svou cestu po regionech České republiky

Výstava Památky mého kraje 2016 začíná svou cestu po regionech České republikyVe spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj zahajuje Asociace krajů ČR celou putovní výstavu na konferenci Evropský Habitat, konané v Praze v Kongresovém centru ode dne 16. 3. 2016.


Tato putovní výstava navazuje na úspěšnou výstavu Památky mého kraje, jež byla v loňském roce součástí festivalu architektury a urbanismu Architecture Week v Jiřském klášteře na Pražském hradě. Cílem putovní výstavy je přiblížit historii i současnost vztahující se k cestovnímu ruchu a architektuře všem obyvatelům jednotlivých regionů.

Expozice představuje veřejnosti všechny regiony ČR a je připomenutím 15. výročí založení Asociace krajů České republiky. Každému kraji je věnovaná samostatná část vztahující se ke konkrétnímu kraji, mozaiku dobových fotografií historických památek a mozaiku současných fotografií architektonických objektů, krajských kulturních akcí a zajímavých měst z pohledu cestovního ruchu.

Po Praze bude další zastávkou výstavy Liberecký kraj. V termínu od 21.3. do 28. 3. bude výstava umístěna do vestibulu budovy Krajského úřadu Libereckého kraje.  Kalendář výstavy lze sledovat na www.asociacekraju.cz/novinky


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky