Novinky

14.3.2023

Výsledky XI. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2022

Výsledky XI. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2022Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s., a pod záštitou Asociace krajů České republiky. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Anketa probíhala v osmi kategoriích od 1. ledna 2023 do 28. února 2023. Celkem se ankety zúčastnilo 3 811 osob a přiděleno bylo celkem 141 648 bodů všem krajům. Data osobního charakteru získaná touto anketou jsou neveřejná.


Partnery ankety, kteří věnovali ceny do čtenářské soutěže, jsou: Edice České televize, Vydavatelství Českého rozhlasu RADIOSERVIS, ALPA, a. s., Divadlo Palace Praha, Vydavatelství MCU, Karlovarská Bacherovka, VIDA! science centrum Brno, Centrum Babylón, Escape Point, ABF, a. s., a další… Křišťálové glóby pro vítězné kraje vyrobili opět skláři sklárny Rückl Crystal, a. s., v Nižboru.
Oficiální vyhlášení výsledků XI. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2022 a předání cen vítězům proběhne 17. března 2023 u příležitosti konání 31. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky  Holiday World a Region World.
Jména výherců z řad hlasujících budou zveřejněna na serveru www.kampocesku.cz a v dubnovém vydání magazínu KAM po Česku.
V tomto ročníku hlasování byl zachován systém spočívající v bodovém odstupňování prvních tří míst v každé kategorii (1. místo 3 body, 2. místo 2 body a 3. místo 1 bod).
Absolutním vítězem XI. ročníku ankety Kraj mého srdce 2022 se stal kraj Jihomoravský následovaný krajem Jihočeským a Krajem Vysočina. Zejména v některých kategoriích byl souboj jednotlivých krajů velmi těsný. Další absolutní pořadí krajů bylo: Zlínský, Moravskoslezský, Pardubický, Liberecký, Karlovarský, hlavní město Praha, Středočeský, Olomoucký, Královéhradecký, Plzeňský a Ústecký.
V počtu přidělených hlasů se stal vítězem Jihočeský kraj, následovaný Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina.
Kraje na prvních třech místech posbíraly více než 48 % všech přidělených bodů.
Z pomyslného pohledu získaných „medailí“, tedy pozic na prvních třech místech, nejlépe uspěl v těsném souboji Jihočeský kraj před krajem Jihomoravským a Krajem Vysočina (na třetím místě). 
Překvapením tohoto ročníku ankety lze označit zisky Kraje Vysočina. Zvláště v některých kategoriích. Zajímavostí je také fakt, že přestože Jihomoravský kraj vyhrál jen jednu z kategorií, získal v ní tolik bodů, které mu stačily k zisku absolutního prvenství v anketě. To může mrzet kraj Jihočeský, který přestože ovládl většinu kategorií, vyhrál v počtu získaných hlasů i získaných medailí, dosáhl v absolutním pořadí jen na druhé místo. Litovat mohou ztráty medailových umístění také kraje Pardubický, Zlínský, Moravskoslezský a Liberecký, přestože si v celkovém pořadí polepšily. 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky