Novinky

25.5.2016

Vyjádření předsedy AKČR Michala Haška k chystaným protestům řidičů autobusů.

Vyjádření předsedy AKČR Michala Haška k chystaným protestům řidičů autobusů.Kraje v otázce kriterií výběrových řízení na autobusové dopravce čekají na nový zákon o veřejných zakázkách, který měl byt původně účinný již od dubna 2016 a umožnil by zohlednit také sociální aspekt,odbory touto informaci disponuji již od společných jednání s panem premiérem Sobotkou.


Podílíme se také na tvorbě metodiky MMR k veřejné zakázkám v oblasti veřejné dopravy,tento dokument bude předložen vládě. Myšlenku celostátně platného nařízení vlády pro tarifní platy řidičů v závazku veřejné služby podporujeme, neboť bez celostátně platného předpisu není možné řešit úpravu platů v aktuálně vysoutěžených a platných smluv.

Řidiče autobusů v požadavku na vyšší platy kraje podporují, ovšem bez nového zákona o veřejných zakázkách a nových tendrů nedisponují kraje pravomocemi v tomto smyslu konat z pozice objednatelů. Zároveň připomínám, že kraje musí hospodařit s péčí řádných hospodářů a podle platné legislativy, nemůžeme suplovat za odbory kolektivní vyjednávání s dopravci, jsme připraveni využit platformy krajských tripartit v pomoci se sociálním dialogem.

Michal Hašek, předseda AKČR


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky