Novinky

15.3.2016

Vláda bude jednat s hejtmany o financování železniční dopravy po roce 2019 a situaci v oblasti zdravotnictví

Vláda bude jednat s hejtmany o financování železniční dopravy po roce 2019 a situaci v oblasti zdravotnictvíVládní kabinet předsedy vlády Bohuslava Sobotky se setká ve středu 16. března 2016 ke společnému jednání s Asociací krajů ČR. Hlavním tématem, v pořadí již pátého, společného jednání bude financování železniční dopravy po roce 2019, výstavba dopravní infrastruktury a personální a platová situace v oblasti zdravotnictví.


Členové vlády budou s hejtmany jednat také o zákonu o veřejných zakázkách a o změnách v oblasti školství.

 

Kabinet Bohuslava Sobotky na své poslední schůzi 9. března 2016 schválil způsob financování regionální železniční dopravy po roce 2019. Vláda počítá se zachováním stávající železniční sítě v krajích i s tím, že objednávka regionální dopravy zůstane v samostatné působnosti krajů. Financování regionálních železnic částečně pokryje státní příspěvek, který se rozdělí mezi kraje jednotným spravedlivým poměrem.

 

Vláda Bohuslava Sobotky výrazně změnila politiku dialogu s kraji. Oproti předchozím vládám se s hejtmany pravidelně setkává ke společným jednáním a k řešení aktuálních i dlouhodobých problémů.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky