Novinky

14.10.2020

V nemocnicích i sociálních službách se plánuje výpomoc studentů

V nemocnicích i sociálních službách se plánuje výpomoc studentůPředstavitelé regionů ČR sdružení v Asociaci krajů dnes za účasti členů české vlády opět videokonferenčně jednali o aktuální situaci týkající se dalšího postupu ohledně nákazy koronavirem. Společně se domluvili, že během nadcházejícího víkendu zmapují další záložní lůžkové kapacity, jež by bylo možné vyčlenit pro pacienty s COVID-19, kteří nepotřebují intenzivní péči. Uvolnila by se tak nemocniční lůžka pro nové nemocné.


Hejtmani rovněž řešili podmínky, za jakých fungují vyčleněná školská zařízení, kde se zajišťuje péče o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb, bezpečnostních složek a dalších. Hovořilo se o tom, že zájem o umístění dětí pracovníků by měla i Česká správa sociálního zabezpečení či Úřad práce ČR. Odbory školství krajských úřadů na základě toho zjistí zájem těchto institucí v jednotlivých regionech.

„Dohodli jsme se také, že ministerstvo zdravotnictví a školství nám v souladu s opatřením vlády dodá co nejdříve metodiku, jakým způsobem v případě potřeby nasazovat do nemocnic a sociálních zařízení nejen mediky, ale i studenty sociálních oborů, vyšších odborných škol zdravotnických a podobně, abychom byli připraveni,“ uvedl 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Další videokonferenční jednání hejtmanů se uskuteční v pondělí 19. října 2020.

 

 

 

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky