Novinky

24.6.2015

Tradiční setkání hejtmanů s diplomatickým sborem se uskutečnilo na Štiříně.

Tradiční setkání hejtmanů s diplomatickým sborem se uskutečnilo na Štiříně.V kalendáři hejtmanů a diplomatického sboru se pevně zakotvil květnový termín, jako čas pro vzájemné setkání.Již počtvrté se na tradičním místě, na Zámku Štiřín, v prostorách Salmova sálu, sešli hejtmani českých a moravských krajů s diplomatickým sborem v ČR. Setkání stejně jako každý rok navazuje na individuální setkávání krajských reprezentací s diplomaty států, které mají zastoupení v České republice.


Cílem tohoto setkání je shrnutí celoročních aktivit, které v jednotlivých krajích vedou krajské reprezentace se svými zahraničními partnery. Témata těchto jednání jsou si napříč regiony velmi podobná. Především ekonomická diplomacie, jednání o rozvoji nejen příhraniční spolupráce. Dále pak měrou neméně významnou, jednání o rozvoji turistického ruchu a o nabídkách, které mohou zaujmout návštěvníky ze zahraničí.

Dnešní setkání zahájili společně předseda Asociace krajů České republiky, jihomoravský hejtman Michal Hašek a za diplomatický sbor velvyslanec Rakouska Ferdinand Trauttmensdorff.

Ve svých projevech vzájemně ocenili kompatibilitu a kontinuitu vzájemné spolupráce krajů a diplomatického sboru. Jak připomněl rakouský velvyslanec F. Trauttmansdorff, za dobu jeho působení se v České republice vystřídaly již 4 vlády, na 80 ministrů a nespočet vládních úředníků, zatímco při kontaktech a spolupráci s regiony jsou velmi cenné kontinuální vazby a stabilita. Michal Hašek pak ve svém projevu mimo jiné řekl. „V dnešní době musíme my, jako reprezentanti regionů pečlivě sledovat dění nejen v Evropě ale mezinárodní vztahy a události obecně. Musíme být připraveni reagovat a vnímat dopady mezinárodních událostí na naše kraje“

Asociace krajů České republiky vhodnou formou rozvíjí plnohodnotné vztahy se svými partnery mimo hranice naší země a snaží se, na regionální úrovni, tyto vztahy efektivně zhodnotit.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky