Novinky

23.11.2015

Stanovisko předsedy AKČR ke stávkové pohotovosti v dopravě

Stanovisko předsedy AKČR ke stávkové pohotovosti v dopravě Asociace krajů ČR je připravena zahájit jednání s odborovým svazem dopravy k tématu odměňování řidičů autobusů zajišťujících regionální dopravní obslužnost.


Agendu dopravy jsem převzal v rámci Asociace krajů ČR před 3. dny, ihned po návratu do ČR (tedy příští týden) jsem připraven se sejít se zástupci odborů a vyslechnout jejich návrhy na možné řešení otázky odměňování řidičů autobusů v regionální autobusové dopravě, kterou z hlediska dopravní obslužnosti řeší krajské samosprávy,  samozřejmě v rámci platných právních předpisů, zejména v oblasti zadávání veřejných zakázek. Vyžádám si rovněžstanovisko UOHS, který je v oblasti veřejných zakázek orgánem dozoru.  Současná vedení krajů mají sociální stabilitu a otevřený sociální dialog jako svoji prioritu, proto budeme hledat cestu,jak pomoci řešit vzniklou situaci.

Zároveň budeme jako správci peněz daňových poplatníků vždy maximálně dbát i efektivního vynakládání veřejných finančních prostředků s péčí řádného hospodáře,jak po nás jednoznačně vyžaduje český právní řád. Věřím v dohodu, která pomůže zklidnit v budoucnu situaci naštvaných řidičů. Zároveň musí být obhajitelná vůči daňovým poplatníkům i ministerstvu financi, které kontroluje hospodaření krajů. Po jednání s odbory svolám videokonferenci dopravní komise AKČR a pro formulaci našeho stanoviska posléze i Radu AKČR, aby jednání byla maximálně efektivní a v rozumném časovém rámci.

Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a předseda rady asociace krajů.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky