Novinky

16.1.2015

Skončilo brněnské jednání hejtmanů

Skončilo brněnské jednání hejtmanů V brněnské vile Staissni jednala v pátek 16. ledna 2015 Rada Asociace krajů. Kromě dopravních témat, které projednali s ministrem dopravy Danem Ťokem, se spolu s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem hejtmani věnovali podpoře technického a odborného vzdělávání.


„Dohodli jsme se na vzájemné podpoře  a spolupráci v oblasti dopravní infrastruktury,“ uvedl Jaroslav Hanák. „Bavili jsme se i o podpoře byznysu v regionech. Je například úkolem hejtmanů být spojovacím mostem do regionů Ruské federace,“ zdůraznil předseda Rady Asociace krajů Michal Hašek.

Vicepremiér Republiky Tatarstán Roman Alexandrovič Šajchutdinov představil hejtmanům projekt e-governmentu v Republice Tatarstán. „Jde o velmi pokročilý systém elektronizace veřejné správy, kde nekolují papíry, ale vše se řeší elektronicky.  Jde o živý systém, který funguje. Budeme se postupně snažit přesvědčovat naši veřejnou správu, že je to směr, který bychom měli v podmínkách České republiky postupně prosazovat,“ řekl Michal Hašek.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky