Novinky

12.6.2014

Setkání hejtmanů krajů České republiky s diplomatickým sborem.

Setkání hejtmanů krajů České republiky s diplomatickým sborem. Již potřetí se setkali členové diplomatických sborů v ČR s hejtmany českých a moravských krajů. Po roce se tak opakovalo setkání, které má za cíl trvale rozvíjet přátelské a vzájemně výhodné vztahy se všemi zeměmi na základě vzájemného respektu a úcty.


Kraje hrají a chtějí hrát ještě větší roli v tzv. ekonomické diplomacii, ale i při získávání investic do svých regionů.„Máme zájem i na rozvoji vědeckotechnických vazeb a kontaktů, na rozvoji školské a vědecké výměny, na diskuzi a otázkách týkajících se životního prostředí a dalších možných oblastí spolupráce“. Řekl po setkání s diplomaty Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR.

Setkání se zúčastnilo  téměř 40 diplomatů mimo jiné například z Číny, Izraele, Rumunska, Venezuely, Lotyšska, Slovenska, Rakouska, Mexika, USA, a dalších zemí a s hejtmany se v diskuzi věnovali současné situaci v ČR. „Je jednou z prvořadých povinností hejtmanů  napomáhat ekonomickému rozvoji a spolupráci a tím i zaměstnanosti ve svých krajích“. Doplnil na závěr setkání předseda asociace krajů Michal Hašek

Mohu za sebe i za ostatní hejtmany vyjádřit naprostou připravenost podílet se na rozvoji konkrétních vazeb a projektů, budeme maximálně spolupracovat s našimi zahraničními partnery. Věříme, že z dnešního setkání vyplyne řada konkrétních poznatků a možností vzájemné spolupráce a že v nejbližší době budou hejtmani vítat diplomaty ve svých krajích“. Uzavírá předseda asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

 

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky