Novinky

6.3.2020

S předsednictvem Bezpečnostní rady státu probrali hejtmani požadavky krajů ohledně šíření nákazy koronavirem

S předsednictvem Bezpečnostní rady státu probrali hejtmani požadavky krajů ohledně šíření nákazy koronaviremAktuální informace v souvislosti se šířením koronaviru COVID – 19 v ČR budou od nynějška získávat regiony naší republiky centrálně, výhradně od ministerstva zdravotnictví. Centralizovat se budou také dodávky ochranných prostředků a pomůcek, které budou prioritně směřovat do zdravotnických zařízení. Stát rovněž upřesní podmínky karanténních opatření pro cestující z ČR, kteří se vracejí do vlasti z území zasažených nákazou. S představiteli předsednictva Bezpečnostní rady státu v čele s premiérem Andrejem Babišem se dnes na tom dohodli hejtmani českých a moravských krajů, primátor hlavního města Prahy i zástupci Svazu měst a obcí.


„Po dvouhodinovém jednání, které velmi kvituji, jsme si s členy vlády ujasnili postup ohledně toku informací, jež se k nám dostávaly z různých zdrojů. Nyní budemedostávat potřebné údaje centrálně od ministerstva zdravotnictví a bude stanoven kontakt k využití přímo pro kraje. Řešili jsme také nařízené dodávání ochranných pomůcek a prostředků určených pro nemocnice a další zdravotnická zařízení, tedy zabezpečení tohoto zásobování klíčových míst ve všech krajích. V krátké době bude dále upraveno opatření ohledně karantény pro ty občany, kteří se vracejí ze zasažených oblastí,“ shrnul Jiří Běhounek, 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR pověřený vedením tohoto orgánu a hejtman Kraje Vysočina. Hejtmani navrhli k diskusi možnost, aby každý z našich občanů, který se vrací z rizikových oblastí, strávil 14 dní (tedy inkubační dobu do propuknutí nemoci) v karanténě. Ministerstvo zdravotnictví následně v tomto duchu vydalo mimořádné opatření.
 
Aktéři schůzky se zabývali i otázkou dezinfekce dopravních prostředků ve veřejné dopravě. Ministerstvo dopravy by mělo ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví připravit metodické pokyny k tomu, jaký postup by měl platit. Na dnešní jednání by mělo navázat další společné setkání, které bude svoláno podle vývoje situace, aby se případně upravila přijímaná a realizovaná opatření.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky