Novinky

29.9.2014

Prezident Republiky Tatarstán navštívil Českou republiku a Jihomoravský kraj

Prezident Republiky Tatarstán navštívil Českou republiku a Jihomoravský krajVe čtvrtek 25. září 2014 zavítal do ČR a do Jihomoravského kraje prezident Republiky Tatarstán Rustam Minnichanov.


Prezidenta Republiky Tatarstán Rustama Minnichanova na Pražském hradě nejprve přijal prezident České republiky Miloš Zeman. Poté se Rustam Minnichanov spolu s předsedou Asociace krajů ČR a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem v Praze setkal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Poté navštívili i předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka.

Večerní program prezidenta Republiky Tatarstán představovalo setkaní s Radou Jihomoravského kraje a Regionální hospodářskou komorou.

Prezident Republiky Tatarstán Rustam Minimachov v doprovodu hejtmana Michala Haška navštívil v rámci své cesty po Jihomoravském kraji továrnu výrobce přesných obráběcích strojů TOS Kuřim a také zdejší Kompetenční centrum.

Vedení podniku prezidenta a hejtmana seznámilo se současným stavem výroby a exportu strojů, které mají uplatnění zejména v těžkém strojírenství, energetice, zbrojařském a leteckém průmyslu, ve výrobě těžkých stavebních strojů a důlní techniky, v loďařském a také železničním průmyslu. „Struktura našich regionů je podobná, ale můžeme se také dobře doplňovat. Naší prioritou je strojírenství, pro Ruskou federaci je otázka výroby obráběcích strojů velmi důležitá. Jak do tohoto procesu zapojit naše partnery z jižní Moravy, to je potřeba projednat,“ uvedl v této souvislosti prezident Republiky Tatarstán Rustam Minimachov.
Následně oba představitelé zamířili do Kompetenčního centra Kuřim INTEMAC, kde se uskutečnilo setkání s podnikateli. 

Závěrečným bodem programu návštěvy prezidenta Republiky Tatarstán Rustama Minimachova na jižní Moravě bylo setkání s rektory brněnských univerzit. Po něm zamířila delegace Republiky Tatarstán na brněnské letiště, kde se hejtman Michal Hašek s Rustanem Minimachovem rozloučil. 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky