Novinky

1.10.2015

Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském Hradě hejtmany krajů.

Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském Hradě hejtmany krajů.Šlo již o čtvrté setkání prezidenta s hejtmany a třetí na Pražském hradě. Předseda Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman Michal Hašek předal panu prezidentovi dárek – venkovní lampu. Bude umístěna v zámeckém parku v Lánech, stejně jako třináct dalších, které hejtmani věnují. Prezident každému z hejtmanů daroval státní vlajku České republiky.


Důležitým tématem jednání je migrační krize, dále pak veřejné rozpočty, peníze na opravu silnic byly hlavními tématy jednání hejtmanů s prezidentem Milošem Zemanem. Hejtmany nejčastěji trápí neutěšená dopravní infrastruktura v regionech.

Zapojení prezidenta žádají hejtmani také kvůli změně v rozpočtovém určení daní (RUD). Předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek připomněl, že vláda regionům slíbila, že od začátku příštího roku začne platit novela zákona o RUD, díky které by kraje získaly vyšší podíl z výnosů daně z přidané hodnoty (DPH). „Máme říjen a ten zákon v Poslanecké sněmovně ještě nebyl doprojednán,“ upozornil Hašek. Obává se toho že do konce roku by zákon nemusel být schválen. „Z tohoto důvodu jsme požádali pana prezidenta o intervenci,“ dodal.

 Prezident Miloš Zeman dnes hejtmanům poděkoval za skvělou organizaci jeho návštěv v krajích a vyjádřil přání, aby politické subjekty, které reprezentují, dokázaly ocenit obrovskou práci, kterou dělají.

Po skončení setkání s prezidentem Milošem Zemanem se hejtmani přesunuli do Rudolfovy galerie Pražského hradu, kde proběhlo slavností setkání všech současných a bývalých hejtmanů a předání ocenění za přínos krajům a krajským samosprávám.

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky