Novinky

25.6.2021

Předseda asociace Kuba: Kraje jsou připravené pomoci obcím postiženým tornádem

Předseda asociace Kuba: Kraje jsou připravené pomoci obcím postiženým tornádem Většina krajů je připravená finančně pomoci jihomoravským obcím postiženým tornádem. Stát může využívat hasičské sbory všech krajů. Pomoc z Jihočeského kraje by měla být v milionech korun, řekl dnes novinářům jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS), šéf Asociace krajů. Již ve čtvrtek nabídl pomoc z krajů ministrům Janu Hamáčkovi (ČSSD) a Aleně Schillerové (ANO).


"Většina krajů je připravena finančně pomoci těmto (jihomoravským) obcím. Je naprosto nutné, aby si starostové, kteří tam řeší odklízení sutin, byli jisti, že když budou zadávat nějakou práci, musí na ni mít dostatek prostředků. Budeme připraveni pomoci, potřebujeme se domluvit, kam má pomoc směřovat. Je důležité dobře definovat, kam má pomoc jít," řekl Kuba, který už ve čtvrtek mluvil s jihomoravským hejtmanem Janem Grolichem (KDU-ČSL).
 
Hamáčkovi kraje nabídly, že může využívat hasičské sbory ze všech krajů. Jihočeští hasiči odjeli na jih Moravy kolem 4:00. "Není to příběh jednoho večera. Ten příběh teprve začíná, ty lidi čekají těžké týdny," řekl Kuba.
 
Bouře s kroupami o velikosti tenisových míčků i s tornádem se ve čtvrtek večer prohnala především na Břeclavsku a Hodonínsku. Bouře ničila domy, auta i zeleň. Záchranáři ošetřili a do nemocnic poté převezli 63 lidí, z toho deset bylo deset těžce zraněných. Tři lidé na následky neštěstí zemřeli. (zdroj: ČTK)


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky