Novinky

18.11.2021

Předseda Asociace krajů Kuba radí hygienám: Demokracie není anarchie, na šikanózní dotazy nereagujte

Předseda Asociace krajů Kuba radí hygienám: Demokracie není anarchie, na šikanózní dotazy nereagujteDemokracie není anarchie. Na tom se shodli všichni hejtmani v čele se svým předsedou a jihočeským hejtmanem Martinem Kubou. Hejtmané proto radí hygienám, aby na dotazy iniciativy Daniela Landy Zlatý špendlík vůbec nereagovaly.


Akce Zlatý špendlík Daniela Landy je jasnou ukázkou šikanózního výkonu práva. Zahltit v této době hygienické stanice dotazy je zjevně účelové. K tomu zákon 106 o svobodném přístupu k informacím neslouží,“ zdůraznil předseda Asociace krajů Kuba a připomněl, že krajské hygieny svou prací významně přispívají k omezení šíření nákazy mezi lidmi a snaha odpovídat jednotlivě na dotazy, jejichž zodpovězení vlastně iniciativu Zlatý špendlík ani nezajímá, je od důležité práce zbytečně zdržuje. „Ať se žadatelé o informace klidně obrátí na soud. Myslím, že bude pro řadu z nich poučné vystoupit z anonymity a veřejně u soudu obhájit, proč žádost poslali a na co informace potřebovali. Demokracie není anarchie. Tohle nelze tolerovat,“ dodal Kuba.
 
K šikanózním dotazům vyzvala iniciativa Zlatý špendlík své stoupence dne 8. listopadu a zároveň požádala, aby ji samotnou získanými odpověďmi nikdo neobtěžoval.  „Nemusíte nám odpovědi posílat – nemáme kapacity na to je zpracovat,“ píše se na stránkách iniciativy doslova (zdroj https://zlatyspendlik.cz/vyzva-k-akci-zahltme-neprodlene-hygieny-aneb-sikanou-proti-sikane/).


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky