Novinky

27.6.2016

Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek dnes v Praze předal analýzu k otázce církevních žalob na kraje

Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek dnes v Praze předal analýzu k otázce církevních žalob na krajePředsedu AKČR Michala Haška přijal předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček. Důvodem setkání byla analýza k otázce církevních žalob na města a obce.


„Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček byl dnes prvním z nejvyšších ústavních činitelů ČR,kterému jsem společně s kolegou Martinem Havlem jako šéfem legislativní komise Asociace krajů ČR předal naši analýzu k otázce církevních žalob na kraje ve věci krajského nemovitého či movitého majetku“ řekl po setkání s předsedou sněmovny šéf Asociace krajů Michal Hašek.

Kraje(a stejně tak města a obce) byly výslovně vyňaty z režimu zákona o církevních restitucích, přesto církev (řády) kraje žalují (v současnosti jde o cca 120 žalob) o vydání majetku.

„Asociace krajů ČR brání veřejný (krajský) majetek proti neoprávněným žalobám, jsme rádi, že náš názor v průlomovém rozhodnutí podpořil i Nejvyšší soud ČR“, dodal Hašek

„Analýzu dnes předáme i prezidentu republiky a v nejbližších dnech i předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi a předsedovi Senátu Milanu Štěchovi. Během prázdnin bychom rádi uskutečnili jednání s předsedou České biskupské konference kardinálem Dominikem Dukou,se kterým chceme jednat o dohodě ukončující smršť neoprávněných Žalob na kraje, města a obce“, uzavřel  předseda Asociace krajů .


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky