Novinky

4.7.2016

Předseda AKČR Michal Hašek k problémům s ministerstvem dopravy

Předseda AKČR Michal Hašek k problémům s ministerstvem dopravyVýběr kamionového mýta od začátku příštího roku je ohrožený. Návrh ministerstva dopravy na prodloužení smlouvy s dosavadním provozovatelem, společností Kapsch, bez výběrového řízení považují tři vládní komise za nezákonné. Řekl dnes ministr vnitra Milan Chovanec.


Podobné přešlapování jako s mýtem zažívají s ministerstvem dopravy v posledních letech také kraje - regionální železniční doprava stále čeká na několikátou, snad už finální a konečně platnou verzi modelu pro nákup nových vlaků s využitím fondů EU. Vlekla se dohoda o financování regionální železniční dopravy v letech 2020-2035, na kterou se váže odpovědnost krajů zajistit smluvního partnera na období po roce 2019.

Jenom díky aktivitě krajů dosud nezkolaboval systém zimní a letní údržby na silnicích 1.třídy,které v regionech patří státu.

Asociace krajů ČR deklarovala připravenost regionů ještě letos opravit další regionální komunikace 2.a 3.třídy v případě navýšení vládní podpory z letošních 3mld Kč na úroveň loňska,tedy cca 4.5mld Kč,byli jsme odmítnuti pro letošek a na příští rok nemáme počítat údajně s žádnou vládní pomocí na opravy silnic.

Michal Hašek

předseda Asociace krajů a hejtman Jihomoravského kraje.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky