Novinky

18.2.2021

Opoziční strany ocenily roli hejtmanů v přijetí pandemického zákona

Opoziční strany ocenily roli hejtmanů v přijetí pandemického zákonaVelké poděkování za konstruktivní jednání zaznělo ve čtvrtek 18. února na adresu všech hejtmanů. Ti si ho vyslechli od zástupců opozičních parlamentních stran během společného videokonferenčního jednání. Všichni zúčastnění na něm s povděkem kvitovali skutečnost, že díky víkendové racionální diskusi zástupců Rady asociace krajů s vládou schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze návrh pandemického zákona.


Šéfové opozičních stran ocenili schválení pandemického zákona jako pozitivní signál pro veřejnost, že politická scéna dokáže dosáhnout rychlé dohody, když si to situace žádá. Zdůraznili, že celý proces uvedlo do pohybu racionální jednání hejtmanů, kteří se během víkendového jednání dokázali shodnout na jednotném stanovisku. Jejich iniciativu, která obsahovala i požadavek na zrychlené schválení pandemického zákona označili za první účinný krok, který nastartoval nějakou změnu. 
 
Nám hejtmanům šlo hlavně o to, aby se udržel ve všech regionech jednotný systém. A vážím si toho, že se podařilo dosáhnout dohody zejména proto, že jsme těleso poměrně široce stranicky rozvrstvené,“ uvedl předseda Asociace krajů Martin Kuba. Vysvětlil, že hlavní odpovědnost za řešení pandemické situace a nastavení souvisejících opatření je pouze na vládě. Hejtmanům šlo primárně o nastavení jednotného systému ve svých krajích, proto má pro ně platný pandemický zákon zásadní význam.
 
Dalším tématem společného jednání byla situace v nemocnicích v krajích či podmínky možného návratu dětí do škol a s tím související nutnost zajištění systému jejich testování a očkování pro pedagogy.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky