Novinky

20.1.2020

Olympijský oheň zaplál, v Karlovarském kraji se konala Olympiáda dětí a mládeže 2020

Olympijský oheň zaplál, v Karlovarském kraji se konala Olympiáda dětí a mládeže 2020Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně odstartovala v neděli 19. ledna Olympiáda dětí a mládeže 2020. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci, hejtmany a dalšími zástupci krajů. Zúčastnili se i starostové a představitelé měst a obcí.


V úvodu ceremoniálu vystoupila taneční skupina Mirákl a formace RapPresent. Návštěvníky zaplněné KV Areny přivítal populární moderátor Libor Bouček a pozdravili je místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman, předsedkyně Řídicího výboru akce a exhejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová i radní Karlovarského kraje Josef Váňa. 

Olympijský oheň zažehla lyžařka Šárka Strachová, bronzová z olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a čtyřnásobná medailistka z několika světových šampionátů. Myšlenku fair play připomněla nejen sportovcům za Český klub fair play někdejší běžkyně na lyžích Květa Pecková Jeriová. Součástí ceremoniálu byl i slib rozhodčích a sportovců. Pak už patřila plocha KV Areny krasobruslařské exhibici a koncertu zpěváka Mikolase Josefa.

Až do 24. ledna mohli zájemci sledovat průběh mládežnické olympiády a jednotlivé sporty na programu ČT sport, na iVysilani a na HbbTv. 

V bodovém pořadí krajů obhájil vítězství Liberecký kraj. Všechny výsledky a souhrny z jednotlivých sportů jsou na:

https://odm.olympic.cz/

https://www.facebook.com/olympioniciODM

Instagram: @odm.gang

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky