Novinky

27.2.2017

Olomoucký kraj má nového hejtmana. Region povede Ladislav Okleštěk

Olomoucký kraj má nového hejtmana. Region povede Ladislav OkleštěkZastupitelé Olomouckého kraje dnes na svém zasedání odvolali z funkce hejtmana i radního Olomouckého kraje Oto Koštu. Nahradí ho dosavadní neuvolněný člen Rady Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


„Jednou z prvních věcí, které mě ve funkci hejtmana čekají, je předložení programového prohlášení současné krajské rady. Dále bych se chtěl zaměřit na krajský úřad. Budu se s jeho paní ředitelkou bavit o strukturách a provedeme analýzu,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Uvolněné místo v jedenáctičlenné Radě Olomouckého kraje obsadí na základě rozhodnutí zastupitelů Alena Adamíková z hnutí ANO 2011.

Zastupitelstvo Olomouckého kraje sestává z 55 členů. Na základě výsledků krajských voleb obsadilo šestnáct míst hnutí ANO 2011, devět křesel má ČSSD, sedm pozic patří KSČM a stejný počet připadl Koalici pro Olomoucký kraj společně se starosty. Šest míst získali Starostové ProOlomoucký kraj a shodně po pěti křeslech pak ODS a SPD + SPO.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky