Novinky

9.3.2015

Novým karlovarským hejtmanem je Martin Havel

Novým karlovarským hejtmanem je Martin HavelKarlovarský kraj má od pondělí nové vedení složené ze zástupců ČSSD a dosavadních opozičních stran ODS, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) a TOP 09+STAN. Koalici, která drží 30 z celkových 45 mandátů, vede hejtman Martin Havel (ČSSD). Komunisté po šesti letech skončili v opozici.


Havel, který dosud působil na kraji jako náměstek hejtmana, byl zvolen v tajné volbě 32 hlasy. Tajně byla zvolena jako jeden celek i celá devítičlenná krajská rada, a to 27 hlasy.

Prvním náměstkem hejtmana pro zdravotnictví a dopravu byl zvolen Jakub Pánik (ČSSD). Miloslav Čermák (ČSSD) přišel o zdravotnictví, ale zůstaly mu coby náměstkovi hejtmana mu sociální věci. Edmund Janisch (ČSSD), který byl dosud uvolněným členem zastupitelstva pro lázeňství a cestovní ruch, bude nyní uvolněný člen rady pro školství.

Neuvolněným náměstkem hejtmana s gescí pro ekonomiku a informační technologie se stal Jiří Červenka (ODS), který pracuje jako ředitel Ašských městských lesů. Starosta Aše Dalibor Blažek (HNHRM) je neuvolněným náměstkem pro správu majetku kraje. Kulturu a lázeňství s cestovním ruchem má mít pod palcem coby neuvolněný náměstek hejtmana místostarosta Lokte na Sokolovsku Petr Zahradníček (TOP 09 STAN).

Ostrovský advokát Petr Šindelář má spravovat vnitřní věci kraje jako radní. Devátým členem s resortem životního prostředí a zemědělství byl volen někdejší starosta Chodova Josef Hora (HNHRM).


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky