Novinky

16.10.2015

Návštěva prezidenta republiky ve Zlínském kraji

Návštěva prezidenta republiky ve Zlínském krajiZLÍNSKÝ KRAJ – Na třídenní oficiální návštěvu Zlínského kraje přicestoval ve středu 14. října prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou. Prezidentský pár přivítal hejtman Stanislav Mišák s manželkou Pavlou Mišákovou.


Prezident Miloš Zeman se během prvního dne návštěvy setkal se členy Zastupitelstva Zlínského kraje a se starosty obcí s rozšířenou působností. Po podpisu do pamětní knihy Zlínského kraje se hlava státu setkala s řediteli příspěvkových organizací Zlínského kraje a se zástupci odborových svazů.

Prezident dále zavítal do Kovárny VIVA a.s., kde se setkal s vedením společnosti a se zaměstnanci této zlínské firmy.

V odpoledních hodinách se Miloš Zeman ze Zlína přemístil do Zdounek, kde v Domě kultury proběhlo setkání s představiteli obce a se zástupci regionu Koryčansko-Zdounecko a následovala rovněž beseda s občany. Debatovat s prezidentem přišlo odhadem šest stovek lidí.

Paní Zemanová v doprovodu paní Mišákové během prvního dne návštěvy absolvovala samostatný program, v jehož rámci si prohlédla Živé muzeum gobelínů v areálu Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí a setkala se také s klienty a zaměstnanci zařízení NADĚJE ve Zlíně.

Druhým dnem pokračovala třídenní návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana ve Zlínském kraji .

Dopoledne prezident v doprovodu hejtmana Stanislava Mišáka zamířil do areálu muničního skladu ve Vlachovicích - Vrběticích, kde před rokem, respektive 16. října a dále pak 3. prosince 2014, došlo k výbuchům. Právě otázkám týkajícím se aktuální situace i budoucnosti muničního skladu byla věnována diskuse hlavy státu s představiteli složek Integrovaného záchranného systému, se zástupci armády, s pyrotechniky a se starosty okolních obcí.

Následovala také prohlídka techniky ochrany hranic a prostorů Vojenského technického ústavu, s. p.

Potom se prezidentská kolona přesunula do Slavičína a později i do Rožnova pod Radhoštěm. V obou městech se Miloš Zeman setkal jak s představiteli samospráv, tak s občany.   

 

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky