Novinky

21.4.2020

Možnost prodloužení nouzového stavu řešili hejtmani s ministerstvem vnitra

Možnost prodloužení nouzového stavu řešili hejtmani s ministerstvem vnitraO možnosti prodloužení nouzového stavu a dalším zásobování krajů ochrannými prostředky hejtmani debatovali v pondělí 20. dubna 2020 s ministrem vnitra a šéfem Ústředního krizového štábu Janem Hamáčkem. Vzhledem k tomu, že se hejtmani obávají o osud dodávek ochranných prostředků především pro zdravotníky a zařízení sociálních služeb, chtějí požádat vládu o prodloužení nouzového stavu.


„S kolegy hejtmany jsme se s výjimkou pražského primátora shodli na tom, že oslovím dopisem vládu a požádám o prodloužení nouzového stavu alespoň do té doby, dokud kraje nebudou mít jasné řešení dodávek ochranných prostředků. Navíc situace z našeho pohledu není tak příznivá, aby nehrozilo riziku šíření nákazy,“ uvedl 1. místopředseda Rady Asociace krajů a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Jan Hamáček toto stanovisko Asociace krajů uvítal.

Podle informací zástupců ministerstva vnitra ještě v tomto týdnu kraje také dostanou masky s filtry, které jsou určeny pro zdravotníky, jimž mohou nahradit respirátory FFP3 a také masky pro nezdravotnické pracovníky. Videokonference se účastnil i ministr zemědělství Miroslav Toman, se kterým řešili představitelé krajů zásobování pracovníků vodáren a čističek odpadních vod, ale i nutnost dodat podklady pro získání dotací ohledně kůrovcové kalamity do konce dubna.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky