Novinky

9.7.2015

Ministerstvo práce pošle sociálním službám dalších 720 mil. Kč

Ministerstvo práce pošle sociálním službám dalších 720 mil. KčPraha - Ministerstvo práce brzy pošle sociálním službám dalších 720 milionů korun. Zařízením, která se starají o handicapované či seniory, by jinak chyběly peníze na provoz. Vláda na dnešním nočním jednání schválila návrh ministerstva práce, s nímž původně nesouhlasilo ministerstvo financí. Informovalo o tom tiskové oddělení kabinetu a doplnilo, že ministerstvo práce přišlo s novým návrhem, že celá částka bude uhrazena z jeho vnitřních zdrojů. Původně mělo 420 milionů putovat z vládní rozpočtové rezervy.


Vedení ministerstva práce hledá peníze na dodatečnou finanční injekci každý rok. Roční dotace mezi sedmi a osmi miliardami korun na provoz zařízení pro lidi s handicapem, seniory a další potřebné totiž nikdy nestačí.

Ministerstvo práce má letos na dotace 7,85 miliardy korun. V podkladech pro vládu uvedlo, že sociální služby by ale potřebovaly téměř 11,77 miliardy. Dotace tak pokrývají jen 67 procent potřebných financí, podotkli autoři návrhu. Dotace rozdělují od letoška kraje.

Podle ministerstva práce bylo nutné služby dofinancovat co nejdřív, aby zařízení dostala peníze v září a nesnížila se dostupnost a kvalita péče. O rozdělení peněz budou krajská zastupitelstva rozhodovat nejspíš po prázdninách.

Podle prvního návrhu rozpočtu na příští rok by do dotací na sociální služby mělo putovat 7,71 miliardy korun. Ministerstvo práce žádá 9,97 miliardy korun.

Autor:


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky