Novinky

28.11.2014

Ministerstvo chce dlouhodobě podporovat učňovské školství

Ministerstvo chce dlouhodobě podporovat učňovské školstvíNa jednání Rady AKČR ve Zbirohu ministr školství Marcel Chládek spolu s hejtmany krajů projednali program na podporu učňovského školství. Jedná se o podporu technického a přírodovědného vzdělávání a vznik speciálního fondu, který umožní financovat vybavení škol, případně jejich rekonstrukci. Tento program by neměl být jednorázový, ale dlouhodobý, a pokud se podaří dotáhnout tuto myšlenku do konce, začne projekt se realizovat již od roku 2015.


V praxi to znamená, že stát na každý kraj uvolní částku 3 miliony korun, kraje ze svých rozpočtů uvolní stejnou částku a ve spolupráci s regionálními firmami, které mají bytostný zájem na učňovském vzdělávání a doplní fond stejnou částkou, tak vznikne pro každý kraj fond, který bude disponovat na rok částkou 9 milionů korun.

Ministr Chládek uvedl: „Chceme, aby tato podpora byla dlouhodobá a nikoliv jednorázová pouze pro rok 2015. Věřím, že se tuto myšlenku podaří dotáhnout do konce i na úrovni vlády.“

„Je to vůbec poprvé, kdy ministerstvo v oblasti učňovského vzdělávání ladí kroky s jednotlivými kraji. Všechny regiony mají v současnosti vlastní programy na podporu učňovského školství. Díky této iniciativě a vzájemné inspiraci a spolupráci s ministerstvem se tak sladí postupy a zefektivní se podpora vzdělanosti v této oblasti,“ uvedl Michal Hašek.

 Na tiskové konferenci se k dnešnímu jednání Rady AKČR vyjádřil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs: „Máme velmi dobrý dojem z dnešního zasedání rady. Oceňujeme práci a přístup vlády a ministrů, kteří dnes jednání navštívili.“

 

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky