Novinky

1.5.2020

Kraje převzaly 160 medicinálních lahví na kyslík pro dýchání

Kraje převzaly 160 medicinálních lahví na kyslík pro dýcháníAsociace krajů České republiky (AKČR), zastoupená hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivem Vondrákem, si převzala 160 kompletních medicinálních lahví s ventily na kyslík pro dýchání. Jde o lahve, které mohou být využity (zejména v menších nemocnicích jednotlivých regionů) při léčbě pacientů s onemocněním COVID -19. AKČR lahve přijala jako dar ostravské společnosti Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding.


V zásilce je 50 dvoulitrových, 10 pětilitrových, 50 desetilitrových a 50 dvacetilitrových medicinálních lahví s příslušenstvím.„Tato doba nás semkla. Mnohdy přestává platit pravidlo má dáti - dal, lidi spíše řeší, co je potřeba a jak mohou pomoci. Zvedla se vlna solidarity a nezištnosti, což dokazuje, že se nemusíme za sebe stydět. Naopak, často můžeme být hrdí. Za všechny hejtmany společnosti Vítkovice Cylinders děkuji. Jsem rád, že také firma z našeho regionu dokazuje, že společnost není lhostejná a sobecká,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

 „Medicinální lahve v současné době exportujeme po desítkách tisíc kusů, ale chtěli jsme, aby nějaké zůstaly pro všechny případy i doma v České republice.  Proto jsme se rozhodli krajům naše lahve věnovat. Myslím si, že je správné regionům umožnit, aby alespoň minimální zásobu medicinálních lahví na kyslík pro pacienty po ruce měly,“ uvedl generální ředitel společnosti Cylinders Holding a předseda představenstva Vítkovice Cylinders Jan Světlík.

„Jde o velmi specifický materiál v boji s koronavirem, a my bychom jej v případě nutnosti rychlého dodání do nemocnic nebo složkám Integrovaného záchranného systému obtížně zajišťovali,“ uvedl už dříve k důvodům přijetí daru Jiří Běhounek, 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR pověřený vedením tohoto orgánu a hejtman Kraje Vysočina. Expedici lahví koordinovaly Vítkovice Cylinders ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a AKČR. Další případná distribuce jednotlivým krajům je pak v režii AKČR.    
 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky