Novinky

12.10.2020

Kraje opět vyčlení školy pro péči o děti zdravotníků a pracovníků dalších klíčových oblastí

Kraje opět vyčlení školy pro péči o děti zdravotníků a pracovníků dalších klíčových oblastíHejtmani dnes videokonferenčně diskutovali s vládou o opatřeních, která chystá, především o plánu uzavřít 1. stupně základních škol. V takovém případě by kraje musely formou nařízení hejtmanů podobně jako na jaře vyčlenit školská zařízení pro děti zaměstnanců nemocnic, Integrovaného záchranného systému, pracovníků sociálních služeb a kritické infrastruktury. Pedagogičtí pracovníci by se ve školách starali o děti od 3 do 10 let věku


„Dohodli jsme se, že kraje do zítřka zašlou Ústřednímu krizovému štábu i ministerstvu školství přehled vytipovaných škol a školských zařízení,“ upřesnil 1. místopředseda Rady Asociace krajů a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Primátor Prahy Zdeněk Hřib a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický apelovali na to, aby vláda opatření pro uzavření 1. stupňů škol doprovodila jasnými daty, což může pomoci zvýšit důvěru veřejnosti, že navrhovaná opatření mají skutečně smysl.  

Řeč byla i o zapojení studentů lékařských fakult a studentů středních zdravotnických škol do pomoci v nemocnicích. Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán upozornil, že by se měli zapojit i studenti vyšších odborných škol, kteří mají podobnou úroveň odborných znalostí.  Tématem byly i aktuální kapacity nemocnic, o nichž kraje pravidelně informují Ústřední krizový štáb i Centrální řídicí tým. Ministryně financí Alena Schillerová informovala, že je musí být shoda i na výši ošetřovného, o které se zatím stále jedná.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky