Novinky

23.6.2014

Josef Řihák rezignoval na funkci hejtmana Středočeského kraje

Josef Řihák rezignoval na funkci hejtmana Středočeského krajeHejtman Středočeského kraje Josef Řihák v pondělí 23. června 2014 v úvodu veřejného zasedání krajského zastupitelstva rezignoval na svoji funkci. Mandát krajského zastupitele si ponechal. zdroj: http://www.kr-stredocesky.cz/portal/aktuality/josef-rihak-rezignoval-na-funkci-hejtmana-stredoceskeho-kraje.htm?pg=1


„Rozhodl jsem se v zájmu jednoty ČSSD odstoupit z funkce hejtmana a zůstat nadále řadovým krajským zastupitelem,“ oznámil Josef Řihák.

 

V řízení schůze Zastupitelstva Středočeského kraje poté pokračoval statutární náměstek hejtmana Miloš Petera. Josefu Řihákovi poděkoval za vše, co ve své funkci během necelých dvou let vykonal.


Dnes se jednání zastupitelů pravděpodobně přeruší a mělo by pokračovat v pátek 27. června v 10 hodin, kdy bude zvolen v pořadí pátý hejtman Středočeského kraje.    

Vyjádření předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška k rezignaci hejtmana Středočeského kraje

„Před malou chvílí rezignoval na pozici středočeského hejtmana Josef Řihák. Respektuji jeho rozhodnutí. Chci mu jako předseda Rady Asociace krajů poděkovat za práci, kterou odvedl pro Středočeský kraj a také jako šéf komise Integrovaného záchranného systému Asociace krajů ČR zejména k dobrovolným hasičům. Přeji mu hlavně pevné zdraví a do budoucích let štěstí a úspěch v pracovním i osobním životě“.

 

JUDr. Michal Hašek
Předseda Asociace krajů ČR

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky