Novinky

18.11.2016

Jednání delegace čínského města Jiaxiang s vedením kanceláře Asociace krajů České Republiky.

Jednání delegace čínského města Jiaxiang s vedením kanceláře Asociace krajů České Republiky.Dnes se v Praze v budově pražského Magistrátu setkala delegace čínského města Jiaxiang s vedením kanceláře Asociace krajů České Republiky.


Vedoucího čínské delegace, vice-prezidenta Stálého výboru městského lidového kongresu města Jiaxiang pana Jin Chengshenga, přivítal ředitel Asociace krajů České republiky pan Radek Polma, který poté zahájil dvouhodinové jednání o možnostech vzájemné spolupráce tohoto čínského regionu s českými a moravskými kraji. Toto jednání bylo logickým navázáním na již podepsané Memorandum o spolupráci mezi Asociací krajů České republiky a provincií Zhejiang z června letošního roku, jelikož město Jiaxiang je součástí této provincie.  

Zástupci čínské delegace obsáhle prezentovali možnosti spolupráce, které se v současné době nabízejí a podrobně představili svůj region a jeho možnosti. Současně vedení Kanceláře Asociace krajů České republiky informovala, že v průběhu své návštěvy v České republice se také potkali a jednali s řadou středních regionálních podnikatelů a firem, se kterými se dohodli na možné spolupráci. 

Na závěr jednání vice-prezident Stálého výboru městského lidového kongresu města Jiaxiang pana Jin Chengshenga vyjádřil naději, že rozvoj případné spolupráce s kraji, městy nebo podnikatelskými subjekty bude prospěšný pro obě strany a pozval představitele Asociace krajů České republiky do města Jiaxiang na návštěvu.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky