Novinky

21.11.2016

Hejtmanem Ústeckého kraje se už podruhé stal Oldřich Bubeníček

Hejtmanem Ústeckého kraje se už podruhé stal Oldřich BubeníčekHejtmanem Ústeckého kraje zůstává i pro další volební období Oldřich Bubeníček (KSČM). Ve veřejné volbě dostal 28 z 55 hlasů. Koalici uzavřeli v kraji komunisté s ČSSD a koalicí SPD-SPO. V zastupitelstvu mají nadpoloviční většinu právě 28 mandátů. Hejtman bude mít pět náměstků, dva komunisty, dva sociální demokraty a jednoho zástupce SPD-SPO. Statutárním náměstkem je Martin Klika (ČSSD).


Bubeníček těsně po zvolení řekl, že věří ve spolupráci napříč politickým spektrem. "Aby pokračoval rozvoj Ústeckého kraje, jak se nám to podařilo nastartovat v minulých čtyřech letech," řekl Bubeníček, který Ústecký kraj vedl už v uplynulých čtyřech letech.

 

Hejtman bude mít pět náměstků, v minulém období měl jen dva. Prvním náměstkem zvolili zastupitelé Martina Kliku (ČSSD), náměstkem pro komunikaci s vládou a státními orgány bude poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). Dva náměstky mají komunisté, Stanislava Rybáka a Jaroslava Komínka. Náměstkem je i Petr Šmíd za koalici SPD-SPO. V jedenáctičlenné radě má KSČM šest zástupců, ČSSD čtyři a koalice SPD-SPO jednoho.

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky