Novinky

3.11.2016

Hejtmanem Jihočeského kraje byl již potřetí zvolen Jiří Zimola

Hejtmanem Jihočeského kraje byl již potřetí zvolen Jiří ZimolaJiří Zimola (ČSSD) podruhé obhájil post hejtmana a v čele Jihočeského kraje tak bude stát už ve třetím volebním období. Rozhodli o tom ve čtvrtek 3. listopadu 2016 noví krajští zastupitelé.


V čele jižních Čech bude v následujících čtyřech letech stát koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012. V krajském zastupitelstvu, které má 55 členů, bude mít toto uskupení většinu 31 hlasů, tedy stejně, kolik měla předchozí koalice ČSSD a KSČM.
Na základě hlasování zastupitelstva se první náměstkyní hejtmana stala Lucie Kozlová (ANO) a dalšími náměstky jsou Ivana Stráská, Jaromír Slíva (oba ČSSD) a Jan Kubík (ANO). Výše uvedené uvolněné radní doplní Jaromír Novák (ČSSD) a Pavel Hroch (Jihočeši 2012). Jedenáctičlennou radu kraje doobsadili na neuvolněných pozicích Miroslav Joch (ČSSD), Petr Kalina, František Konečný a Petr Novák (všichni ANO).
V gesci Jiřího Zimoly bude zastupování a reprezentace kraje, krizové řízení, zahraniční vztahy či cestovní ruch, u Lucie Kozlové pak školství, zaměstnanost či sociální věci, Ivana Stráská bude spravovat zdravotnictví včetně záchranné služby, Jaromíru Slívovi připadly investice, příprava krajských projektů, veřejné zakázky, dotace a příspěvky, Jan Kubík získal dopravu a územní plánování, Jaromír Novák se bude starat o finance, ekonomiku a majetek kraje a Pavel Hroch se bude věnovat životnímu prostředí, zemědělství, venkovu a kultuře.
Lidé ve volbách, které se konaly 7. a 8. října 2016, rozhodli, že v krajském zastupitelstvu získala ČSSD 15, ANO 12, ODS 8, KSČM 7, Pro jižní Čechy 5, KDU-ČSL 4 a Jihočeši 2012 4 mandáty.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky