Novinky

9.7.2015

Hašek: Děkujeme vládě za 720 milonů na dofinancování sociálních služeb

Hašek: Děkujeme vládě za 720 milonů na dofinancování sociálních služebDopis premiéru Sobotkovi a jeho kabinetu:


Vážený pane předsedo vlády,

Vážený pane 1. místopředsedo vlády,

Vážená paní ministryně,

 

dovolte mi, abych Vám v souvislosti se včerejším jednáním vlády ČR a přijetím usnesení č.829/15, jako předseda Asociace krajů ČR, za všechny krajské reprezentace upřímně poděkoval za uvolnění finančních prostředků ve výší 720 mil. Kč určených na dofinancování sociálních služeb pro rok 2015.

 

Kraje dlouhodobě upozorňují na podfinancování sociálních služeb, které se vlivem demografických ukazatelů stávají finančně náročnější, a to především z důvodu nutného navyšování odborného personálu starajícího se o klienty, vyžadující vysoce odbornou a nepřetržitou péči. V této oblasti je také potřeba zohledněnit skutečnost, že v minulých letech došlo k nárůstu nákladů a to z důvodu změn daňového zatížení, nárůstu cen energií apod. Navíc v roce 2015 dochází k výpadku finančních prostředků z individuálních projektů krajů na služby sociální prevence, které byly hrazeny z fondů Evropské unie. Všechny tyto výdaje tak musí sanovat samotní poskytovatelé, kraje i obce, ale částečně i klienti sociálních služeb.

 

V minulých letech kraje intenzivně vyzývaly všechny vlády k řešení zhoršující se situace, a proto velmi oceňuji mnohem vstřícnější přístup současného kabinetu. Zároveň mi za hejtmany dovolte vyslovit přání, aby fungující systém sociálních služeb s adekvátním financováním zůstal prioritou vlády ČR i do budoucna.

 

 

 

S úctou Michal Hašek, předseda Rady AKČR.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky