Novinky

6.1.2016

Hašek a Ťok jednali o spolupráci krajů a státu v dopravě v roce 2016

Hašek a Ťok jednali o spolupráci krajů a státu v dopravě v roce 2016Předseda Asociace krajů České republiky a jihomoravský hejtman Michal Hašek jednal 6. ledna 2016 s ministrem dopravy Danem Ťokem a státním tajemníkem Tomášem Čočkem.


"Jednali jsme o spolupráci státu a krajů v oblasti dopravy v roce 2016. Hlavním tématem diskuze byla koordinace dopravních staveb státu a krajů v roce 2016 včetně zajištění lepší informovanosti motoristické veřejnosti o probíhajících stavbách a možných objížďkách prostřednictvím informačního systému ŘSD Dopravní info," uvedl Michal Hašek.

"Dohodli jsme se na harmonogramu projednání přehledu oprav v jednotlivých krajích, který si ŘSD a krajské správy silnic předají do konce února, do konce března by byl pilotně rozšířen informační systém Dopravní info o regionální data. Dále jsme jednali o možném pokračování financování části oprav krajských silnic z prostředků SFDI, o podpoře krajů ve vztahu k ministerstvu dopravy a vládě směrem k orgánům EU ve věci platnosti stanovisek EIA k propracovaným významným dopravním stavbám, o přípravě nového memoranda státu a krajů o financování regionální železniční dopravy či o možnostech čerpání podpory na pořízení nových kolejových vozidel pro zajištění regionální železniční dopravy z fondů EU(OPD)," doplnil Hašek.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky