Novinky

20.3.2020

Další respirátory dostanou kraje během nadcházejícího víkendu

Další respirátory dostanou kraje během nadcházejícího víkenduBěhem víkendu 21. - 22. března 2020 dostanou české a moravské kraje zásilku tolik očekávaných ochranných prostředků od státu. V první fázi se bude jednat především o 1 milion 100 tisíc kusů respirátorů pro ČR, z nichž kraje dostanou 450 tisíc kusů. Ministerstvo vnitra ČR je bude distribuovat prostřednictvím Hasičského záchranného sboru ČR do 14 distribučních míst v krajích. Potvrdil to dnes 1. místopředseda Rady Asociace krajů a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek po videokonferenci hejtmanů s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.


Podle ministra Hamáčka je zasmluvněno celkem 77 milionů kusů roušek, 8, 6 milionů respirátorů, 50 ventilátorů a další ochranné prostředky. V republice i v regionech by měly být zčásti zřejmě do poloviny příštího týdne. „Jsem velmi rád, že funguje společná komunikace jak mezi hejtmany, tak máme nyní konkrétní informace i od ministerstva vnitra. Díky videokonferenci jsme sladili kroky na úrovni krizového řízení, ujasnili jsme si potřeby krajů. Od ministerstva vnitra bychom měli dostat přehled, jak budou jednotlivé druhy ochranných prostředků pro regiony rozděleny. Všichni hejtmani se maximálně snaží pomoci svým občanům a krajům, děláme, co je v našich silách,“ uvedl Jiří Běhounek.

Hejtmani se shodli na tom, že v pondělí 23. března 2020 na další společné videokonferenci vyhodnotí víkendový závoz. „Je vůle se pravidelně propojovat i se zástupci ministerstva vnitra, protože je to efektivní cesta, jak co nejrychleji upozornit na problémy v jednotlivých krajích,“ uzavřel 1. místopředseda Rady AKČR.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky