Novinky

14.7.2015

Dálnice D1 se dočká předposledního úseku.

Dálnice D1 se dočká předposledního úseku. Poblíž Lipníka nad Bečvou byla v úterý 14. července 2015 oficiálně zahájena výstavba důležitého čtrnáctikilometrového úseku dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou. Za Asociaci krajů ČR se slavnostního zahájení stavby spolu s představiteli vlády zúčastnil její předseda a jihomoravský hejtman Michal Hašek.


Jak uvedl Michal Hašek, dálnice D1 je doslova nejvýznamnější dopravní tepnou České republiky. „Chci za Asociaci krajů poděkovat vládě, ministerstvu dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a všem, co se na tomto projektu podílejí, že se znovu začíná investovat do dálniční sítě. Je to úplně stejně důležité jak pro Olomoucký kraj, tak pro celou Moravu a celou Českou republiku. Chtěl bych vládě poděkovat i za to, že peníze věnuje nejen do dálničních sítí, ale že pomáhá také krajům. Věřím, že v tomto trendu budeme společně pokračovat, protože uživatelé silniční sítě tak úplně nerozlišují, jestli jedou po státní dálnici nebo po rychlostí silnici a přejíždějí na krajskou komunikaci. Chtějí prostě kvalitní dopravní síť,“ konstatoval při slavnostním zahájení Michal Hašek.

Trasa dálnice D1 v úseku Přerov – Lipník nad Bečvou je součástí budované sítě dálnic a rychlostních silnic České republiky, která tvoří základní dopravní kostru čtyřpruhových komunikací. Výstavba uvedeného úseku přijde na 2,7 miliardy korun a potrvá čtyři roky. Její součástí je také vybudování 24 mostů a čtyř mimoúrovňových křižovatek.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky